Již několik desítek let zažívají Spojené státy mohutnou imigrační vlnu z Latinské Ameriky. Hispánci zde patří k nejrychleji rostoucím komunitám a přispívají k tomu, že populace v USA nestárne tak rychle jako Evropská unie.

Nyní však americký deník New York Times (NYT) upozornil na zcela nový fenomén: v souvislosti s vlnou deportací v posledních letech, přísnějšími imigračními zákony jednotlivých států a přetrvávající vysoké nezaměstnanosti dochází k hromadnému odchodu Mexičanů z USA zpět do jejich vlasti. Berou si s sebou přitom své ratolesti, které se již narodily v USA.

V období 2005 až 2010 se podle mexického sčítání lidu vrátilo do země celkem 1,4 milionu Mexičanů, včetně 300 tisíc dětí narozených v USA. To je zhruba dvojnásobek oproti období 1995 až 2000, přičemž červnové údaje americké vlády ukazují, že tento odliv zatím nepolevuje. Vzniká tak celá generace dětí, které nemají jasno, zda jsou Mexičané, nebo Američané, píší NYT.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.