Newyorskou fotografku Diane Arbus fascinovali lidé: děti, páry, cirkusáci, nudisté, obyčejné rodinky, ale i transvestité, celebrity či excentrici.

Vybírala si často běžná témata, jež ale uměla podat tak, aby působily jako alegorie či získávaly výpovědní hodnotu navíc. Nyní jsou její snímky k vidění v berlínské galerii Martin-Gropius-Bau.

Jde o výběr z dvou set fotografií, které by měly co nejlépe vystinout podstatu díla Arbusové.

Slavné snímky střídají raritní záběry, výstava nemá chronologické ani tematické seřazení - a obrázky tak spojuje pouze síla jejich výrazu. V posledních místnostech navštěvníky čeká detailní vylíčení životních osudů fotografky.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.