Polostátní společnost ČEZ si objednala jazykové kurzy za 100 milionů. Od koho? Tajné. Stejně jako kdo jejím zaměstnancům dodá poukázky do kin a posiloven za 300 milionů.

ČEZ, energetická firma s výsadním postavením na českém trhu, utrácí miliardy v uzavřených soutěžích, do nichž nepouští všechny zájemce. A nechce, aby se vědělo, kdo zakázky v těchto tendrech získává. Informace většinou ani nezadává do veřejného registru zakázek. Podle propočtů HN, které zkoumaly 60 největších uzavřených zakázek, dal ČEZ neznámým firmám celkem 6,6 miliardy. Navíc data o svých tendrech tají i přes nařízení soudů.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.