Donedávna do rodného domu Franze Kafky chodívali převážně turisté, teď už dům č. p. 3 na náměstí Franze Kafky vyhledávají stále častěji také rodiny s dětmi. Důvodem je nově vzniklá Galerie Umění pro děti.

Mladá instituce má "dítě" nejen ve svém názvu, jak vysvětluje organizátorka projektu GUD Kateřina Samková: "Při zakládání galerie jsem vycházela z vlastní zkušenosti matky, že děti nejsou v galeriích právě vítanými návštěvníky. Mnozí rodiče se proto bojí tyto instituce navštěvovat. Je pochopitelné, že umělecká díla jedinečné hodnoty chrání nápis ,Nedotýkejte se!' U nás v galerii však chceme, aby tomu bylo právě naopak."

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.