"Pokud jde o mě, nazývám je svými přáteli." S úctou a obdivem psal ve své knize o pařížských transsexuálech, a zároveň svých nejslavnějších objektech, švédský fotograf Christer Strömholm.

Série černobílých fotografií, zachycujících pařížské transsexuály, je od 18. června až do 2. září k vidění v newyorském Centru mezinárodní fotografie.

Výstava Přátelé z Place Blanche představuje výběr čtyř desítek děl, jež Strömholm ve vykřičené čtvrti nedaleko Moulin Rouge v šedesátých letech pořídil.

Právě v době vlády konzervativního prezidenta Charlese de Gaulla byla ve Francii otázka transvestitů ožehávé téma. Odívaní se do ženského oblečení mimo karnevaly bylo pro muže na veřejnosti zakázáno. Mladí transsexuálové, snažící se na ulici vydělat na operaci pohlaví, tak byli hromadně zatýkáni.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.