Ruská vláda chce založit vlastní sociální síť ve stylu Facebooku, kde budou uživatelé moci na svých osobních účtech sdílet zprávy, fotky i videa. Kreml má v plánu spustit síť vzniklou na základě už existujícího vládního portálu "Rusko bez hlupáků" do konce června.

Sociální sítě se v Rusku staly platformou pro šíření názorů opozice, jejich popularita od vypuknutí prosincových protestů v ulicích ještě vzrostla. Pokud by se ruská vláda chtěla inspirovat v Číně a regulovat sociální sítě, setkala by se se silným odporem.

Kreml je tedy donucen hrát s aktivisty ze sociálních sítí na jejich vlastním hřišti.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.