Znal by svět Yoko Ono, kdyby neznal Johna Lennona? Odpovědět se snaží proslulá Serpentine Gallery, která v Londýně představila velkou retrospektivní výstavu japonské umělkyně.

Stejně jako velké množství tvorby konceptuální autorky, je také její výstava s názvem To the Light (Ke světlu) zaměřená především na intimní vztah rolí umělce a diváka - a také na médium, jež tento vztah zprostředkovává.

Například instalace Amaze, kterou Yoko Ono předvedla poprvé v roce 1971, přetváří diváka skrze průhledný labyrint na pozorovaný objekt, jenž dílo dále dotváří.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.