Vzhledem ke skutečnosti, že z hlediska finančního objemu dodávek se zřejmě jedná o největší zakázku v historii České republiky, je potenciální přínos pro český průmysl a celou ekonomiku obrovský.

Přestože ve světě není realizace výstavby takového druhu formou veřejné zakázky příliš obvyklá, ve světle mnoha korupčních skandálů se u nás jeví jako nezbytnou nutností. Průhlednost veřejné zakázky by měla být jasným přínosem celého projektu, ale spolu s tím přichází i jedna podstatná nevýhoda: podmínky veřejné soutěže neumožňují preferovat domácí dodavatele na úkor zahraničních.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.