Představitelé Konsorcia MIR.1200, sestávajícího z firem Škoda JS, Atomstrojexport a Gidropress, tvrdí, že právě jejich projekt nabízí ze všech uchazečů nejvyšší míru zapojení českých společností do dostavby, a to minimálně ve výši 70 % z ceny zakázky.

"Rozdíl mezi Konsorciem a dalšími uchazeči je především v tom, že drtivá většina českých podniků je v současné chvíli technologicky připravena vyrábět zařízení pro ruskou jadernou elektrárnu. Nepotřebují zvláštní investice do nového strojního vybavení, technických řešení, či do vzdělávání lidí," shrnuje výhodu nabídky Leoš Tomíček, výkonný viceprezident Rusatom Overseas, dceřiné společnosti skupiny Rosatom, která má na starosti rozvoj ruských jaderných technologií ve světě.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.