Nic jiného než další venkovskou prózu z jižních Čech snad už od Jiřího Hájíčka - narozeného roku 1967 v Českých Budějovicích - čtenář ani nečeká. Román Rybí krev, který nyní vydal Host, tematicky i v časové posloupnosti navazuje na Magnesii Literou oceněné autorovo Selský baroko (2005).

Rybí krev nezkoumá rozpad tradiční vesnice na pozadí násilné kolektivizace jako Baroko, ale rozpad vztahů a komunikačních dovedností. V tomto mlčení rodin a sousedů pak jejich vesnice přímo zanikají. Těžko soudit, co je příčinou a co důsledkem...

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.