Přednáškový sál Veletržního paláce je nabitý do posledního místa. "Kolik je tady politiků?" ptá se z pódia Nigel Atkins, profesor městského plánování na pařížské Sorbonně. Zavládne ticho. A pak se auditorium, zaplněné hlavně mladými posluchači, rozbouří spontánním potleskem. Je to výraz vděčnosti za to, že někdo takovou otázku vůbec veřejně položí. Jak velká musí být frustrace, když lidem stačí tak málo.

Na konferenci, jež byla jádrem prvního ročníku urbanistického festivalu reSITE, se do Prahy sjeli uznávaní odborníci z Evropy a Ameriky. Stavební a krajinní architekti, urbanisté, developeři, zahraniční politici. Sestava je opravdu hvězdná. Autor knihy Města pro lidi, dánský architekt Jan Gehl. Šéfka odboru dopravy na newyorské radnici Janette Sadik-Khan, která díky pochopení starosty Michaela Bloomberga dokázala divy. Reinier de Graaf ze slavného rotterdamského ateliéru OMA a bezmála tři desítky dalších. Partnery se jim stali čeští odborníci i lidé z neziskovek, kterým jde o to, aby život v Praze byl co nejkvalitnější. Často ale narážejí na nezájem, lenost a nevědomost samospráv.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.