Basilej se stává nejvýznamnějším městem moderního umění. Alespoň načas. Ve švýcarské metropoli se totiž od čtvrtka do neděle koná největší veletrh moderního umění Art Basel 2012.

Pět děl českého konceptuálního autora Dominika Langa na prestižním veletrhu uvede pražská galerie Hunt Kastner. "Pro výstavu na Art Basel jsme vybírali také mezi několika jinými autory," řekla IHNED.cz galeristka Camile Hunt.

"Nakonec jsme ale zvolili Dominikovu práci. Jeho věci se nám zdály hodně zajímavé, navíc s nimi uspěl už na Bienále v Benátkách. Ostatní umělci, se kterými spolupracujeme, jsou tak na veletrhu prezentováni alespoň prostřednictvím katalogů."

Již třiačtyřicátý ročník prestižní události láká největší jména světového obchodu s uměním. Nejinak je tomu i letos.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.