Kalifornští milovníci francouzské pochoutky foie gras si zoufají. Od 1. července vejde v platnost zákon zakazující prodej této delikatesy z husích jater.

S blížícím se termínem zákazu dosahují ceny foie gras v Kalifornii až dvojnásobku, jídelníčky restaurací ho nabízejí ve všech možných způsobech úpravy a nejvěrnější fanoušci této cholesterolové bomby ji skupují do zásoby.

Zákon zakazující všechny pokrmy produkované násilným vykrmováním ptáků byl schválen a podepsán guvernérem Kalifornie Arnoldem Schwarzeneggerem už v roce 2004. Byla ovšem povolena osmiletá doba odkladu, od července ale za porušení zákazu hrozí pokuta až tisíc dolarů.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.