Žije v Rakousku a nedávno dostal na starost správu rodového majetku na rakouském území. Potomek jednoho z nejstarších evropských šlechtických rodů přijel minulý týden do Čech na několikadenní soukromou návštěvu. Při této příležitosti zahájil v Kostelci nad Černými lesy výstavu věnovanou vévodkyni savojské, jež byla velkou mecenáškou celého kraje, a navštívil další místa spjatá s jeho rodem. I ve středních Čechách kdysi totiž leželo rozsáhlé panství rodu Lichtenštejnů. Poslední zastávkou na princově cestě byly Říčany, kde dodnes místní dobrovolníci kosí unikátní lichtenštejnskou orchidejovou louku. Princ tady navštívil radnici, kostel a pak odpovídal na moje otázky.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • "Člověk se musí o své peníze odpovědně starat, musí dbát o to, aby měl dostatek kapitálu i na přežití v horších časech, a neměl by si rozhodně nakládat na ramena dluhy," říká princ Constantin Ferdinand Maria z Liechtensteinu. Při své soukromé návštěvě Čech nám poskytl rozhovor.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.