Povedenou premiéru téměř na konec sezony připravilo Divadlo Letí. Ve svém působišti, Studiu Švandova divadla, uvádí v české premiéře jeden z výrazných textů loňské německé divadelní sezony - Rozhovory s astronauty dramatičky Felicie Zellerové.

Pomocnice ve Všeněcku

Těmi "astronauty" jsou patrně ženy a dívky z bývalého východního bloku a zemí třetího světa (třeba ze Šlohenska, Zkurvystánu či Ukulele), které přijíždějí do západoevropského Všeněcka jako chůvy a pomocnice v domácnosti. Dřou a trápí se, snaží se naučit všeněcky, a navíc se potýkají se svými zaměstnavatelkami - ženami, které však jejich pracovní povinnosti ve firmách či úřadech vyčerpávají podobně. Jenom ti muži stojí kdesi opodál, vrací se domů pozdě a nemají příliš, co by řekli. Případně se nevrací vůbec, třeba proto, že - tak jako přítel jedné z matek - jsou skutečnými astronauty a vznáší se kdesi ve vesmíru. Anebo jsou zkrátka jenom nedostupní.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.