Hongkong se vyšvihl na třetí příčku největšího aukčního trhu s uměním, hned za New York a Londýn. A jeho ambice jsou ještě větší: chce se stát i asijským centrem umění.

Pro milionáře z Číny a jihovýchodní Asie, kteří sem pravidelně přijíždějí na nákupy luxusního zboží, je vlastnictví uměleckých děl nejen důležitým potvrzením společenského statusu, ale i zajímavou investicí.

Navíc se zde dají zhlédnout i díla, o kterých se v Číně může jen šeptat. A to od umělců, které čínská veřejnost ani neměla možnost poznat, protože v Číně výstavy pořádat nemohou.

Například známého čínského umělce, disidenta a provokatéra režimu Aj Wej-weje, který byl jednou z hvězd letošního ročníku Hongkong International Art Fair 2012.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.