Kolik je cestovatelů po Rusku, tolik názorů existuje na to, co tam viděli. Tuto nesourodost v pozorování zachytil rusista Tomáš Glanc v knize Souostroví Rusko, jejíž název je inspirován Solženicynovým Souostrovím Gulag.

Oplodněné umění

Glanc vedl rozhovory se sedmnácti ruskými umělci a umělkyněmi, které doplnil kvalitními studiemi. Dílo tvůrců v nich zajímavě interpretuje. K některým uměleckým činům je interpretace skutečně zapotřebí. Když se například jeden z hrdinů knihy Oleg Kulik ponoří v mnišské kutně v říjnovém chladu do obrovského akvária na rušné moskevské ulici a čte pod vodou rybám slovo Boží, může se kolemjdoucí či český čtenář cítit zaskočen. Ale Souostroví Rusko nabízí klíč k pochopení i těchto radikálních performancí, především ve vztahu ke zběsilé a příliš rychle se měnící ruské životní realitě.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.