Firma E Side Property, která vlastní fotbalový stadion Slavie v pražském Edenu, je na pokraji bankrotu.

"E Side má záporný hospodářský výsledek, záporné vlastní jmění, a není schopna hradit závazky," řekla HN Věra Mlezivová z finančního odboru města Sokolov, které stejně jako několik dalších radnic drží dluhopisy E Side Property.

Investovaly do nich například pražské obvody Praha 6 a Praha 10.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Ve hře jsou nyní jen tři možnosti: buď E Side vyhlásí insolvenci, nebo její vlastník - skupina Natland - sežene peníze na posílení kapitálu, případně najde investora, který stadion v Edenu převezme a zaplatí dluhy. Jinak pražské radnice o investované stamiliony přijdou.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.

Peníze podle Leoše Rouska

Máte zájem o informace z ekonomiky v širších souvislostech?

Zadejte svou e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr informací, které se během týdne objevily v médiích. Těšit se můžete na komentář událostí od Leoše Rouska, hlavního analytika Hospodářských novin.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru