Mimo hlavní centrum jsou hongkongské břehy lemované přírodními plážemi, kde žijí desítky živočišných druhů, včetně želv, sviňuch nebo žab. To by se ale mohlo v nejbližších letech změnit, píše list Guardian. Autonomní správa totiž chce rozšířit své území vystavěním umělých ostrovů.

Do roku 2039 populace v Hongkongu dosáhne 8,9 milionu lidí a pro ty není v současném městě místo, vysvětluje. To ale odpůrci projektu odmítají.

Studie prý operuje s chybnými čísly a zapomíná jak na jednu z nejnižších porodností světa, tak i na rychle stárnoucí obyvatelstvo a nízký počet přistěhovalců.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.