Od naší zpravodajky v Cannes – Láska a Michael Haneke jsou věční, vzkázala porota letošního festivalu v Cannes, který včera skončil předáváním cen. Loni si Zlatou palmu odnesl film o dětství a úžasu stvoření Strom života, letos soutěž opsala celý kruh lidského bytí a hlavní trofej získal snímek Láska rakouského režiséra o umírání, konci života starých manželů a síle citu z názvu filmu.

Hanekeho intimní a nekonečně odolatelně citlivý film byl přitom společně s rumunským snímkem Za kopci režiséra Cristiana Mungiu od třetiny festivalu podle hodnocení novinářů hlavním favoritem. Spekulace, že by mohl Hanekeho minimalismus a humanismus nejvíce konvenovat předsedovi poroty, italskému režisérovi Nanni Morettimu, se nakonec ukázala jako správná.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.