Otázka: Zůstane Řecko v eurozóně?

Řecký euroexit bývá často zlehčován s poukazem na nízkou váhu Řecka na celoevropském HDP. Celkový zahraniční dluh této země je ale stejný jako dluh Lehman Brothers (necelých 500 miliard USD) a výbušný potenciál řeckého euroexitu není malý.

Co se tedy může stát, pokud Řekové po volbách nebudou spolupracovat se zahraničními zachránci? Jelikož řecký stát stále hospodaří s primárním deficitem (deficit rozpočtu bez platby úroků), bez peněz z MMF a EU bude rychle tlačen k zavedení vlastní měny. Jinak by neměl na výplatu penzí ani mezd ve státní správě. Přímý dopad zavedení drachmy na hospodaření státu ale nebude nijak dramatický.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.