Brno dobývá vesmír. Zdejší firma Frentech Aerospace pracuje na největší tuzemské komerční zakázce pro vesmírné technologie za 1,9 milionu eur (48 milionů korun). Zapojila se tak do prestižního projektu Iridium next s rozpočtem 2,5 miliardy eur, který vyšle na oběžnou dráhu Země 81 telekomunikačních družic. A až budou družice rozvíjet své solární panely, pomůže jim k tomu právě mechanika z Brna.

Společnost s 86 zaměstnanci uspěla v tvrdém boji o to, kdo bude součástku vyrábět pro francouzskou společnost Thales Alenia Space. "Je za tím spousta dřiny. Musíte cestovat po konferencích, nebát se investovat a koneckonců dělat i chyby," popisuje ředitel společnosti Pavel Sobotka.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.