Na jednu stranu s údivem a na druhou s jistým pochopením (s ohledem na dosavadní kariéru a notoricky známé osobnostní rysy dr. Ratha) můžeme sledovat bezprostřední vyjádření bývalého hejtmana a komentáře jeho obhájce k podstatě obvinění. Podle všeho si však Rath neuvědomuje odlišnost situace, do které se dostal, jelikož jeho činy, výpovědi a obhajobu nebudou v tomto případě hodnotit voliči, ale profesionální zástupci státu a soudci. Pravdivost jeho tvrzení bude zkoumána z mnoha pohledů a pravděpodobně v souvislosti s řadou důkazů, s kterými se obvinění teprve budou seznamovat. Proto lze hodnotit kategorická vyjádření obviněného Davida Ratha k okolnostem jeho zadržení a zajištění sedmimilionové finanční hotovosti v krabici (boxu) za značně riskantní, až téměř sebezáhubná.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.