Jedenácté bienále umění v Havaně má silně politický podtext. Za Bushovy éry nemohli Američané na Kubu volně cestovat, od nástupu Baracka Obamy se ale omezení spjatá s návštěvou třeba Havany podstatně uvolnila.

Na letošní bienále v Havaně se tak registrovalo třináct stovek Američanů - kurátorů, obchodníků, sběratelů i návštěvníků, referuje deník New York Times.

"Letos máme podstatně víc návštěvníků z ciziny a je mezi nimi spousta Američanů. Sice jsme navázali vztahy s trhem v Evropě a latinské Americe, ale američtí sběratelé umění jsou pořád naši největší zákazníci," říká kurátorka Sandra Contreras, která provozuje galerii Villa Manuela.

Letošní ročník bienále běží od 11. května do 11. června a odehrává se ve výstavních síních a galeriích, divadlech i na ulici. Účastní se jej sto osmdesát umělců z pětačtyřiceti zemí, mezi nimiž Česká republika chybí.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.