Člověk by čekal, že když úředníci státní správy publikují data o veřejných zakázkách na internetu, dělají to proto, aby se na ně mohl každý podívat a zjistit, kam mizí jeho daně.

Ve skutečnosti ale zveřejňování údajů o (ne)veřejných zakázkách slouží často k opačnému účelu: aby se o tom, co se děje s našimi penězi, nikdo nic nedozvěděl.

Tak zvaní administrátoři jsou soukromé firmy, které si úřady najímají, aby za ně organizovaly výběrová řízení, když na tuto práci samy nestačí. Pozornost se v posledních dnech soustředila na dvě z nich: Avezu a ML Compet. To proto, že pomáhaly skupině lidí kolem zatčeného exhejtmana Davida Ratha rozdělovat zakázky spojené s opravami zámku Buštěhrad a středočeských nemocnic.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.