Církev se navrácení miliardového majetku hned tak nedočká. Většina 118 poslaneckých hlasů, která se zdála tak reálná v době přípravy zákona, se totiž rozplývá. Největší ranou je rozpad Věcí veřejných a odchod poslanců, kteří zůstali v tomto uskupení, do opozice. Podle informací Ekonomu už Miroslav Kalousek, neformální šéf TOP 09, strany, která restituce bezvýhradně podporuje, připravuje své lidi na neúspěch.

Výsledky ankety Ekonomu mezi 24 zákonodárci zvolenými před dvěma lety na kandidátce Věcí veřejných ukazují, že restituční zákon v jeho současné podobě podporuje pouze šest poslanců. Ve dvou případech se názor nepodařilo zjistit, šest poslanců a poslankyň zůstává nerozhodnutých a deset jich je proti.

Odpůrců restitucí však nakonec může být podstatně více - řada nerozhodnutých se stále hlásí k Věcem veřejným a jejich šéf Radek John vládě ohledně restitucí klade nesplnitelné podmínky: zrušení finančních náhrad a sestavení výčtového zákona, tedy přesně to, co kabinet po jednání své legislativní rady zamítl.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.