Společnost NWR se chce prostřednictvím své klíčové firmy OKD rozvíjet i v Česku. Ta v současnosti vyjednává o rozšíření těžby v Karviné. Těžba zde probíhá mimo obydlené části. Rozšířit by se měla pod zastavěnou karvinskou čtvrť Staré Město. Aby se zde mohlo začít těžit, je třeba získat souhlas všech vlastníků nemovitostí a pozemků, kterých se důlní činnost dotkne. Jestli se tedy těžba rozšíří, je zatím otázkou. Jisté ale je, že se v dole Karviná v létě opět začne prohlubovat jáma. OKD si totiž chce podle slov šéfa Klause-Dietera Becka udržet stabilní produkci i počet zaměstnanců.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.