V oblaku dýmu z parní lokomotivy přijíždí do Moskvy Anna Karenina - to je ale téměř to jediné, co v čerstvé inscenaci brněnské Reduty odkazuje k Rusku devatenáctého století.

Proslulý Tolstého román se na jeviště dostává v české premiéře dramatizace německého divadelníka Armina Petrase a v režii Daniela Špinara.

Na dotek

Petrasův text se netváří jako tradičně vystavěné realistické drama. Z Tolstého si bere jen sedm ústředních postav: trojúhelník Anny, jejího manžela Karenina a milence Vronského doplňuje rozpadající se manželská dvojice Stefana a Dáši, dívka Kitty a její nápadník Levin.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.