Zajímalo vás někdy, kolik vaši zaměstnanci spotřebují během pracovní doby obyčejné vody? I u menší firmy to mohou být stovky litrů denně. Při jednom spláchnutí proteče toaletou až deset litrů. Ve spolupráci s analytikem Petrem Woffem z internetového portálu CenyEnergie.cz vám přinášíme tipy, jak neplatit za vodu víc, než je nutné.

Zatímco u běžné toalety nemůžete objem vody regulovat, při používání toalety s dvojitým splachováním spotřebuje uživatel jen šest při plném, respektive tři litry při polovičním spláchnutí. Cena WC s dvojitým splachováním se pohybuje od 3400 korun. "Při průměrné úspoře 5 litrů na jedno spláchnutí, 10 spláchnutích denně, 250 pracovních dnech v roce a nynější ceně pražské vody 66,35 koruny za m3 (litr za 0, 06635 korun) se investice vrátí za čtyři roky," říká Petr Woff.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.