Přestože čeští filmaři žehrají na nedostatek peněz, tuzemský animovaný film se ve světové konkurenci neztratí. Mezinárodní porota na festivalu animovaných snímků Anifilm, který včera skončil v Třeboni, udělila hlavní cenu v kategorii film pro dospělé českému Aloisi Nebelovi. Festival navíc zakončily sladké sliby ředitele České televize Petra Dvořáka, že do animace brzy přiteče víc peněz.

Současná situace v českém animovaném filmu si říká o diagnózu schizofrenie. Tvůrci a producenti vzpomínají na zlatou éru šedesátých a sedmdesátých let, kdy tuzemské animované filmy sbíraly ceny na mezinárodních festivalech, a doufají, že i dnes mají co nabídnout. Zároveň však naříkají nad nedostatkem peněz i nad nepochopením potenciálních investorů, kterým se nechce financovat film, který bude vznikat dva nebo tři roky.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.