Miroslav Donutil se na každé představení Goldoniho Sluhy dvou pánů v Národním divadle těší, i když ho prý vyčerpává stále víc a víc. V této diváky oblíbené inscenaci exceluje v roli Truffaldina osmnáct let a v pátek odehraje pětistou reprízu.

Už v září 2008 překonal Sluha dvou pánů rekord české první scény, který do té doby držela s počtem 403 repríz Örkényho Kočičí hra s Danou Medřickou. Představení Sluha dvou pánů v nastudování režiséra Ivana Rajmonta mělo premiéru v roce 1994.

"Nedávno sice proběhla bulvárním tiskem zpráva, že odcházím kvůli operaci kolena. Dojde k ní, ale možná až za dva roky, když to nějakým způsobem vydržím. Takže do té doby hrát mohu," popřel informaci Donutil. Podle něj je sice nadcházející pětistovka jakýmsi varovným signálem, ale nechce prý předjímat. "Vzhledem k tomu, že nám ředitelka obchodního oddělení české první scény řekla, že má objednávek na dvacet let dopředu, tak se mám opravdu na co těšit," uvedl Donutil.

Pětistou reprízu nedávno oslavila i Bára Hrzánová s představením Hrdý Budžes, nastudovaným podle bestselleru Ireny Douskové. Inscenace měla premiéru v příbramském Divadle Antonína Dvořáka v listopadu 2002, jubilejní večer se tam konal letos 20. března. Za roli Helenky Součkové získala Hrzánová Cenu Thálie.

Související