Jedna z největších předností malých internetových bank - tedy zakládání účtů on-line bez nutnosti vypravit se na pobočku - může být dost riskantní. Podle ministerstva financí podvodníci ukradli identitu desítkám až stovkám jejich klientů a založili na jejich jména až tisíce účtů. Nejvíc problémových účtů má podle informací HN mBank, se kterou už probíhá správní řízení.

Ministerstvo financí chce kvůli podvodům změnit zákon. "Vzniklou situaci považujeme za velmi znepokojující, intenzivně ji sledujeme, analyzujeme a snažíme se o odhalení co největšího počtu takových podvodných jednání," říká Milan Cícer, ředitel Finančního analytického útvaru ministerstva, který má na starosti boj proti praní špinavých peněz.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.