Na hlavě nosí černý muslimský šátek, ale na důkaz vzdoru má i odznak s podobiznou zpěváka Michaela Jacksona a na kabátě nápis "Punk is not ded". Marjane, hrdinka slavného animovaného filmu Persepolis, bojuje proti íránským klerikům s vtipem i nadsázkou.

Teď ale autobiografický příběh z éry islámské revoluce v Íránu (1979) začíná vadit i islamistům v zemích arabského jara.

"Je to film, který maří veřejný pořádek a ohrožuje dobré mravy," říká se v rozsudku, který včera u soudu v Tunisku uslyšel šéf jedné z místních komerčních televizí Nabíl Karúví. Za to, že film odvysílal, zaplatí pokutu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.