Když se dva hádají, třetí se směje. Staré úsloví vystihuje hustou atmosféru před francouzskými prezidentskými volbami, kterou jsme mohli pozorovat i v předvčerejším duelu kandidátů.

Důvodů k radosti má předsedkyně Národní fronty Marine Le Penová hned několik. Byť třetí, dosáhla v prvním kole historicky nejlepšího volebního výsledku své strany a zpečetila tím své postupné vydělování se od politického stylu svého otce. To ostatně začalo už upuštěním od popírání holokaustu a protižidovské tematiky obecně. Místo toho hraje Le Penová na seriózní notu o "nutnosti integrace a přizpůsobení" a terčem její kritiky jsou islámská kultura a přistěhovalci. S tím souvisí i protievropská linie, která se v důsledku evropského fiskálního paktu jeví silněji než dříve i jako linie sociální.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.