Philip Wilkinson

Titanic
Příběh legendární lodi (přeložila Jana Hejná)
Slovart, 2012, 64 stran

O NEJVĚTŠÍ NÁMOŘNÍ TRAGÉDII HLAVNĚ OBRAZEM

Pasažéři druhé třídy se prý měli stejně dobře jako na jiných lodích lidé v jedničce a těm nejbohatším poskytoval Titanic nevídaný luxus. Jenom ale na chvíli - 15. dubna 1912, pět dní po vyplutí, šel ke dnu. Mezi knižní připomínky stoletého výročí námořní tragédie patří také obrazová publikace, kombinující dobové písemnosti a fotografie s počítačovou grafikou. Text rozstříhaný do krátkých klipů skládá informační koláž. Od povrchních informací (k vyzvednutí komínů byl zapotřebí ohromný jeřáb) se však dostává i k zajímavým podrobnostem. Například že po Titaniku je pojmenována bakterie, která pod hladinou moře rozežírá kov.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.