Bývalý ředitel zkrachovalé loterijní společnosti Sazka Aleš Hušák bude muset dokázat, že svými kroky nepřivedl Sazku ke krachu. Šéf Českého svazu tělesné výchovy Miroslav Jansta chce na sobotní valné hromadě ČSTV prosadit usnesení, aby svaz zažaloval Hušáka za to, že dovedl Sazku do konkurzu, a požadoval po něm náhradu škody ve výši 900 milionů korun.

"To je suma, za jakou máme akcie Sazky evidované v účetnictví. Nyní mají hodnotu jedné koruny," řekl HN Jansta, jehož svaz je největším, 67procentním akcionářem Sazky. Po konkurzu a prodeji loterijní firmy zůstala z původní Sazky akcionářům pouze prázdná skořápka.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.