Neustále neúnavně lepíme, vystřihujeme, kreslíme a malujeme. Nejen během pošmourných dní, ale po celý rok. Je nám jedno, zda kutíme uvnitř nebo venku. Jedno je ale jisté: nejoblíbenějším materiálem je papír. Není proto divu, že nás zaujala výstava Papírový svět origami a vypravili jsme se kvůli ní do Berouna.

Velká část Muzea Českého krasu se přeměnila na pestrobarevný papírový svět vzdávající hold starobylému japonskému umění. Kam oko dohlédne, všude najdete origami a během prohlídky dojdete k závěru, že skládáním papíru vyrobí šikovné ruce snad úplně všechno - od zvířátek přes květiny, závěsnou dekoraci a novoroční přání až po obrázky, které vypráví příběhy. Kdybychom si dali práci, napočítali bychom stovky kompozic a složitých modelů, které vytvořili autoři z České origami společnosti. Podle nich je berounská výstava jednou z největších tohoto typu u nás. Širokým záběrem navíc dokazuje, že papírové skládanky nejsou záležitostí jen pro děti.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.