Na Kavčích horách začínají vznikat konkrétní obrysy nového dětského kanálu České televize. Generální ředitel ČT Petr Dvořák má už hotový jeho projekt, který chce do konce června předložit televizní radě. Zpracoval dvě verze - levnější a dražší. To souvisí s finanční kondicí televize. Podle Dvořáka totiž televizi za dva až tři roky dojdou peníze a bude třeba například zvýšit koncesionářské poplatky.

"Jediné, co neznám, je způsob, jak ten kanál dostat k divákům. Česká televize musí každý nový kanál nejdřív spustit v terestrickém vysílání, teprve pak na kabelu nebo satelitu. V rámci veřejnoprávního multiplexu ale neexistuje prostor, kam bychom dětský kanál vtěsnali," řekl Dvořák v rozhovoru pro HN. Návrh rozpočtu i programové detaily chce ale prozradit až na jednání rady.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.