Kompaktní limuzína, která se začne v létě sériově vyrábět v Mladé Boleslavi, ponese jméno Rapid.

Na galavečeru koncernu Volkswagen pořádaném v předvečer pekingského autosalonu to oznámil předseda představenstva Škody Winfried Vahland.

Nový vůz tak bude mít stejné jméno jako v Indii vyráběná škodovka určená pro tamní trh, která se však od evropské varianty technicky výrazně liší.

Poprvé použila mladoboleslavská automobilka jméno Rapid v roce 1935.

Znovu se toto jméno objevilo v roce 1984 na vozech Škoda s karosérií kupé, které se vyráběly do roku 1990. Označení Rapid nahradilo předchozí název Garde, který se v některých zemích ukázal jako nevhodný.

Škoda Rapid má nyní zaplnit mezeru mezi modely Fabia a Octavia. Pod názvem Seat Toledo se zároveň bude v Mladé Boleslavi vyrábět sesterský vůz španělské značky.

Rapid by měl být vyráběn ve více karosářských variantách. Kompaktní limuzína velikosti mezi Fabií a Octavií má mít nižší cenu než hlavní model Škody - Octavia.

Sériová podoba Rapidu se má vyrábět v Mladé Boleslavi spolu se Seatem Toledo. Rapid se již vyrábí v Indii, počítá se i s jeho produkcí v Číně a Rusku.

Související
Newsletter

Byznys podle HN

Nechcete, aby vám uniklo to nejdůležitější?

Pro naše čtenáře připravujeme každý týden newsletter o byznysu a finančních trzích. Stačí zde zadat svůj email a každý pátek od nás dostanete souhrn událostí, které byste neměli minout. A přidáme osobní tipy čtyř osobností newsroomu Hospodářských novin. Píše Martin Jašminský, Luděk Vainert, Luboš Kreč a Petr Kain.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru