Současná civilizace každoročně vyprodukuje a zaznamená několik exabytů (1018 nebo 4000× obsah kongresové knihovny) dat. Je to víc, než vzniklo za všechna předchozí staletí dohromady, od Adama po opoziční smlouvu. Každé dva roky se produkce dat zdvojnásobí.

Fenomén big data teď mění i média. Mladý obor jménem datová žurnalistika prochází hromady dat a hledá v nich souvislosti, které každodennímu zpravodajství unikají. Zpravodajské příběhy doplňuje o souvislosti a trendy - na první pohled neviditelné - a skládá z nich přímočaré vizualizace.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.