Využití marihuany pro lékařské účely "řešil" Homer Simpson i ctění obyvatelé South Parku. Ti druzí pro "trávu" na lékařský předpis neváhali grilovat varlata v mikrovlnce. Tím tvůrci seriálu dotáhli ad absurdum obavy, kam až "nezodpovědní" občané mohou zajít ve své touze po rauši a kam může vést systém, jenž užívání marihuany monitoruje.

Nic tak dramatického se v novém českém dokumentu s evokativním názvem Rok konopí neděje, přestože se legalizace konopí dotýká. Namísto satiry tvůrci volí vzhledem ke stále "skandálnímu" tématu racionálně bezpečný seriózní přístup, v němž se potkávají osudy onkologických pacientů s mluvícími hlavami politiků a argumentací vědců, lékařů či oponentů. I přes určitou suchopárnost zpracování ale film stojí za pozornost vzhledem k parlamentní debatě o legalizaci marihuany jako léku.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.