Není důležité, jestli Vít Bárta opustí sněmovnu a politiku vůbec. A vlastně ani to, jak dopadne odvolací proces, neboť přes všechno pochopitelné vzrušení je dobré si připomenout, že scenárista, režisér a herec v hlavní roli Věcí veřejných může ještě z toho případu vyjít soudně očištěn.

Páteční rozsudek mladého a mimořádně otevřeného soudce Jana Šotta je ale podstatný ze dvou jiných důvodů. Za prvé, otevírá zcela novou kapitolu debaty "co je to vlastně korupce". A za druhé nám tím připomíná, že Vít Bárta a jeho politická formace a styl nejsou hlavním zlem české politiky. Jsou jen produktem systému, který se možná po pátku lehce otřásá, avšak jeho základy zůstávají pevné.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.