Ad: Začalo to žárovkou... (HN 11. 4. 2012)

Zaujala mě informace zveřejněná v článku "Další absurdita Bruselu: Kadeřnicím chce zakázat podpatky, hodinky a snubní prstýnky" na novinky.cz v úterý 10. 4. v 10.32. Po mé reakci novinky.cz článek zásadně přepracovaly tak, že je blíže pravdě. O to víc jsem byla překvapená, když jsem si v podstatě totožný článek ve večerních hodinách přečetla na serveru ihned.cz ("EU chce kadeřnicím zakázat podpatky a šperky. Ze zdravotních důvodů", úterý 10. 4.). Nesmyslné spojení EU s dohodou kadeřníků mě u Hospodářských novin obzvlášť mrzí.

Je komické, že tendenční a s pravdou na štíru se pohybující originální článek v extrémně protievropském britském deníku Daily Mail se po klopotném převedení do češtiny redaktory Novinek dostal na ještě horší úroveň ve stylu "Byli jsme tam tři - já a brácha..." Nikoliv Brusel - tedy Evropská unie (bruselští byrokraté) - ale střešní organizace majitelů kadeřnických salonů 17 států Evropy se dohadují o pracovních podmínkách s odborovou centrálou pracovníků v kadeřnictví ze 36 států Evropy se sídlem ve Švýcarsku.

Faktem je, že dohadování mezi odborovou centrálou a organizací zaměstnavatelů byla účelově zneužita ve snaze přiložit pod kypící kotel české euroskepse.

Ze zrnek pravdy vytvořil neznámý umělec z Novinek.cz lživou propagandu. Ano, odbory i zaměstnavatelé jsou sociálními partnery a jejich dohody a názory bere "Brusel", stejně jako každý odpovědný vládní úřad v potaz při přípravě legislativy a regulací. A evropské směrnice jsou po diskusi v Radě a Evropském parlamentu závazné ve všech členských státech EU, ale v Daily Mail není ani zmínka, že by Evropská komise opravdu cosi takového připravovala či o něčem takovém vůbec věděla, jak naopak vyznívá z překladu na Novinky.cz.

Navíc směrnice Evropské unie procházejí demokratickým procesem za účasti odborníků, a jsou schvalovány národními vládami a poslanci Evropského parlamentu.

Zuzana Roithová (KDU-ČSL)
europoslankyně


KaK: Kellner a Klaus

Není jasné, jak a proč bude podnikatel Kellner dávat miliony ex-předsedovi ODS Klausovi na jeho postprezidentský úřad, když zároveň tvrdí, že je u nás velká míra korupce (větší než v Rusku).

Klaus je přece známým odpíračem tvrzení, že je v Česku vysoká míra korupce, samozřejmě aniž by si zjistil nějaká data. Resp. aniž by expředseda ODS chtěl po datech o korupci pátrat podobně, jako pátral po teplotních rozdílech pro svou knihu o oteplování.

Měli bychom se ptát, proč a za jakým skutečným účelem budou miliony Klausovi poskytnuty. Je však všeobecně známo, že knihu sponzoroval ruský petrolejářský průmysl.

Jan Novák,
honzad8@gmail.com
V rubrice Dopisy a e-maily uveřejňujeme reakce, které vyjadřují názor čtenářů. Adresa: dopisy.hn@economia.cz

Související