Ačkoliv se globální finanční krize výrazně odrazila na vývoji tuzemské ekonomiky, kamionovou dopravu zasáhla překvapivě mírně. V období 2008-2009 zaznamenalo propad tržeb 90 % firem z odvětví, zatímco o rok později 80 % společností tržby zvýšilo. Přesto tržby celé skupiny 118 nejvýznamnějších hráčů v odvětví kamionové dopravy klesly mezi lety 2008 a 2010 o 12 %.

Současně roste provozní rentabilita firem a hospodářský výsledek sledovaného vzorku firem se mezi lety 2008 a 2010 zvýšil o 135 %. Očekávání dalšího propadu v odvětví kamionové dopravy v roce 2010 se nenaplnilo. Informace vyplývají z oborové analýzy Kamionová doprava, kterou zveřejnil poskytovatel ekonomických informací, společnost Soliditet (dříve Creditinfo), člen nadnárodní skupiny Bisnode.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.