Studijním pobytem na univerzitě ve Washingtonu si čtyřiadvacetiletá Jana Novotná splnila svůj sen. Semestr zde mohla loni prožít jen díky v Česku zatím poměrně ojedinělé mezifakultní dohodě, kterou uzavřely Filozofická fakulta Univerzity Karlovy a washingtonská George Washington University.

Díky tomu stačilo, když zaplatila vízum a pojištění, takže ji pobyt nakonec vyšel levněji, než kdyby jela například na semestr do Paříže s evropským vzdělávacím programem Erasmus. "Při výměnném pobytu zahrnuje stipendium nejen školné, ale i ubytování a stravu. Jinak bych si studium v Americe nemohla vůbec dovolit," vysvětluje jedinečnost partnerské smlouvy studentka, která v Praze studuje politologii a mezinárodní vztahy.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.