Slovenský premiér Fico má plán. Nepřizpůsobiví Slováci budou napříště dostávat místo sociálních dávek dávky potravinové. Opatření má zabránit zneužívání dávek v nouzi a zastavit růst romské populace na Slovensku. Z Bruselu se už ozývají hlasy o porušování lidských práv.

Mohlo by se zdát, že jde jenom o další kolo hry, kterou si oblíbili populisté v nových členských státech EU: pustit do médií pár výroků na hranici extremismu, počkat, až se z Bruselu ozve nesouhlas, a pak si začít stěžovat, jak unie omezuje naši suverenitu. Nic nového pod sluncem, zejména pro nás Čechy. Přesto bychom měli Ficovým výrokům věnovat pozornost, mimo jiné proto, že téma zneužívání sociálních dávek se stalo oblíbenou figurou i u nás.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.