Nervozita některých ústavních činitelů ze zveřejněných odposlechů, kterou si leckdo vysvětlil jako neúctu k právnímu státu, může mít jiný původ, stejně jako kličkování stávajícího premiéra. Stále víc se totiž vnucuje znepokojivá otázka: Máme co činit s řízeným únikem informací z Bezpečnostní informační služby, který začíná kompromitovat i službu samotnou?

Odposlechy zatím potvrzují skutečnosti známé již v době jejich vzniku, ale dříve utajené nejspíše z politických důvodů. Lze ale předpokládat, že by BIS porušila zákon a byla v takovém rozvratu, aby její příslušníci s odposlechy "obchodovali"? Anebo ti, kteří službu úkolují, zadávali úkoly službě více z politických pohnutek než s ohledem na ústavní a bezpečnostní zájmy země?

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.