Investiční skupina Penta v pátek prohrála spor o 300 milionů korun, který vedla s novými majiteli Sazky, skupinami PPF a KKCG. Ty u rozhodčího soudu při obchodní a agrární komoře uspěly se žalobou na neplatnost několik let staré smlouvy mezi Sazkou a Pentou, která Pentě zaručovala vysokou odměnu za pomoc při financování multifunkční arény v pražských Vysočanech. Penta tehdy Sazce radila s přípravou emise dluhopisů. A jak konkurzní správce Sazky Josef Cupka, tak současní majitelé loterijní firmy Petr Kellner (PPF) a Karel Komárek (KKCG) došli k závěru, že odměna pro Pentu za tuto službu byla nemravně vysoká.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.