Dvanáctikilometrový úsek pražského obchvatu mezi Běchovicemi a brněnskou dálnicí D1 má být hotový v roce 2016. Příprava stavby se však potýká s úspěšnými protesty aktivistů a nedostatkem peněz. Alespoň druhý problém by se po včerejšku mohl zmenšit - vláda totiž schválila jednodušší způsob vyvlastňování pozemků. A ten by v případě běchovické radiály mohl ušetřit až tři miliardy korun.

"Podle současného systému by tam výkupy parcel vyšly na pět až šest miliard. Novela zákona by to srazila až o polovinu," řekl ministr dopravy Pavel Dobeš (VV).

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.