Před dvěma lety byli lobbisté všeho druhu na vrcholu svého vlivu. Od pádu Martina Romana se však situace radikálně mění. Zatím posledním odstaveným kmotrem je Roman Janoušek a lze předpokládat, že čistka bude pokračovat. Přestože s tím mnozí pozorovatelé politické scény nesouhlasí, největší zásluhu na tom má jeden člověk: premiér Petr Nečas.

Jeho výhoda je v tom, že si s úplatkáři nikdy nezadal. Dokázal se na vrchol mocenské pyramidy vyšplhat bez pomoci loutkářů, kteří se lepí na volené reprezentanty a za peníze svých klientů jim poskytují komplexní servis, který nedokážou obstarat ani politické strany, ani státní správa.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.